1640964426.svg

Aktuálně

 • Moravská a česká muzika na polském rodnověreckém internetovém rádiu WID

  v zajímavém žánrovém mixu...:-) Od metalu, přes world music k folku, folklóru a popu... Hádejte, který žánr (pro Poláky) reprezentujeme my? ;-) 8.07.2009 v 21:00.
 • Soláň...

  byl prostě kouzelný...Všude kolem kupy mračen, bouřky a záplavy, z údolí stoupala pára, a my do poslední chvíle nevěděli, jestli budeme hrát v tom příjemném amfíku s výhledem na beskydské kopce, nazvučeném, osvětleném, ale bez zastřešeného jeviště...A nesví byli i diváci. Zmoknout nechtěl nikdo...A pak se objevila duha a my věděli, že vše bude dobré. A bylo. V závěru koncertu vzplál zbojnický oheň a myslím, že oba umělci, básník Ladislav Nezdařil i malíř Janek Kobzáň, jejichž památce byl koncert věnován, byli spokojeni :-)...
 • Koncert v Mikolajovicích zrušen

  zato je zpřístupněn koncert na zámeckém nádvoří v Hradci nad Moravicí, původně uzavřený. A pozor, začíná už v 17:00. Omlouváme se za zmatky, error není na naší straně ;-).
 • Pro vás, kteří rádi vstáváte...

  16.6.2009, ČT 2, 6:00 h - Dobré ráno z Moravy a Slezska s Tomášem Kočkem, básníkem Bogdanem Trojakem a básníkem Janem Kunzem a jeho kapelou Kofe-in.
  A pro vás, kteří rádi ponocujete:
  17.6. 2009, Český rozhlas, společné vysílání regionálních studií (tedy celoplošně), 2:04 h - Folk a Folklór - záznam našeho koncertu z Ostravy z roku 2006.
 • Flétnový konkurz

  Protože se množí dotazy na datum konkurzu, věřte, že včas bude v Aktualitách. ;-) Zájemci (kyně) mají minimálně celé prázdniny na to aby se přihlásili. V závěru prázdnin vám pak dáme vědět. :-)
 • Přidány květnové koncerty

  V sekci Koncerty :-)
 • Konkurz na flétnistu(ku)

  K dlouhodobému záskoku za Helenku vyhlašujeme konkurz na zpívající(ho) flétnistku(tu). Požadujeme znalost naší muziky a partů flétny. Zkušenost s pódiovým vystupováním vítána. Nabídky a stručné curriculum vitae posílejte na kapela@kocko.cz :-)
 • Knížka ONDRÁŠ - po stopách legendárního zbojníka, už je k mání! :-)

  Objednávejte na našich stránkách - v Diskografii
 • Knížka ONDRÁŠ - po stopách legendárního zbojníka, právě vychází!

  Autor Jiří Tichánek se rozhodl uvést některé legendy a smyšlenky kolem zbojníka Ondráše a jeho života na pravou míru, místy boří mýty a místy je poupravuje či potvrzuje. Navíc přichází s novými zajímavými fakty a teoriemi. V závěru pak přepis soudních spisů z Těšínského vězení (nádhernou staročeštinou), ve kterých, mimo jiné , vypovídá Jura Fuciman, neboli Juráš.
  Knížka bude v krátkosti k objednání na našich stránkách anebo ke koupi přímo na našich koncertech ;-).
 • Rozhovor pro inZlin

  Čtěte stranu 14-15. :-)
 • Folklórní magazín...Tak jsme to prošvihli...

  Ačkoli nám v televizi slíbili, že se nám ozvou než půjde Folklórní magazín na obrazovky, neudělali to. Natáčeli nás na koncertě v Kroměříži, v kavárně ve Frýdku, v hospodě ve Sviadnově a pak asi měli se stříháním tolik práce, že už byli rádi, že se toho střepali :-). Ale docela se to těm ostravákům povedlo...Budiž jim tedy odpuštěno a navíc je možno si to pustit z internetového archivu ČT ;-)...
 • Milovníci poezie L. Nezdařila POZOR!

  Dnes v noci, neboli zítra brzy ráno, tzn. 3.4.2009 v 4:25 máte možnost shlédnout na ČT 2 unikátní televizní zpracování Horních chlapců z roku 1978. V hlavních rolích Iva Bittová, Miroslav Donutil a další...
 • Sweetsenfest 2009(?)

  Na tomto místě zveřejňujeme většinou jen dobré zprávy, ale čas od času je třeba učinit vyjímku. Zdá se, že politik, krycí jméno Helmut, který se po mém vystoupení na folklórním festivalu ve Frýdku-Místku minulý rok nechal údajně slyšet, že Kočko na žádné akci podporované nebo pořádané městem hrát nebude (a pak všechno popřel), dostál svému slovu a pro jistotu se zasloužil o zrušení Sweetsen festu jako takového (Co kdybych tam nakonec zase hrál?!!)...Zde je můj komentář, který jsem tady v Aktualitách uveřejnil minulý rok krátce po Sweetsenfestu:

  2008:Proč nesmíme hrát ve Frýdku – Místku (aneb v čem má prsty Helmut) (6.7.2008)
  Přesněji – včera mi bylo na Sweetsenfestu sděleno, že hrát nesmíme na žádné akci pořádané, nebo podporované statutárním městem Frýdek – Místek (a který z pořadatelů kulturních akcí ve F-M si může dovolit nemít podporu města?) takže ten zákaz nemíří přímo na nás, ale na organizátory kulturních akcí ve F-M. Ve výsledku je to ale stejné – nesmíme hrát ve F-M.
  Už na včerejším Sweetsenfestu mě organizátoři požádali, jestli bych se mohl na jevišti radši zdržet komentářů k městskému obchvatu. Že by rádi, kdyby Sweetsenfest byl i další roky. Že už teď museli odolávat tlaku vedení města, které chtělo naše vystoupení na tomto festivalu zrušit, po té co jsem si před 14ti dny dovolil na folklórním festivalu ve Frýdku – Místku mezi písněmi říct, co si myslím o plánované trase obchvatu našeho města…
 • Pozor, změna!

  Koncert ve Valšskomeziříčském M-klubu začíná už v 19:30.
 • A ešče raz Ondráš...

  Nepředpokládal jsem, že deska již jednou vydaná, konkrétně reedice, půjde na stůl recenzentům. Ale - stalo se. Recenze z Muzikus.cz. Docela fajná, až na tu "lacinou romantiku";-)
 • Našim polským fanouškům smysl pro humor nechybí...

  Došlo emailem z Varšavy...:-)
 • PF 2009

  Tož, naši milí, rok 2008 už je skoro za námi a tak dříve než vám popřejeme fajný rok 2009, koukněme se jaký byl ten osmičkový...No...byl dobrý. Natočili jsme nový videoklip, udělali reedici dlouho chybějícího alba Do kamene tesané aneb Ondráš, zahráli si na fajných fesťácích, procestovali střední a východní Evropu křížem kráž a máme našlápnuto na další album. Takže:

  FAJNÝ ROK 2009!!! :-)
 • Fotečky...

  ....ze svátečního koncertu v klubu Templ na Stodolní v Ostravě...
 • Report z brněnského koncertu v klubu Slévárna

  A fotečky k tomu...:-)
 • Ukradli mi hračku... :-(

  Tři otázky a tři odpovědi pro ostravského Sólokapra...
 • Foto z koncertu ve varšavském ArtBemu

  tentokrát byl skvostný zvuk! :-)
 • Vánoční koncert v Brně

  Dobrá zpráva: tradice vánočních koncertů v Brně nebude přerušena ani letos. I když to minulý rok vypadalo smutně, když jsme hráli poslední koncert u Kudrnů, letos vám v Brně zahrajeme ve Slévárně Vaňkovka.
  Vstupné v předprodeji v kanceláři ICM Ymca ve Slévárně Vaňkovka
  v pracovní dny 9-17.hodin (tel: 530500432). Cena vstupného je 110,- Kč v předprodeji a 150,-Kč na místě
 • Video z Maďarska

  ...a kdo nestihl přímý přenos našeho Szolnockého koncertu, může se podívat na záznam...:-)
 • Koncert po internetu

  20.11.2008 hrajeme v maďarském Szolnoku a vy můžete být u toho! :-)
  Koncert bude živě přenášen po internetu. Klikněte si na
 • Tramtadááááááááááááááááá.......

  Tož jsme si dali po hektických prázdninách trochu oddech, ale dost bylo zahálení! Včera jsme slavnostně natočili prvních pár stop na novou desku, která příští rok na podzim spatří světlo světa ! :-)
 • Tomáš Kočko & ORCHESTR - živě

  I když teď máme posezonní oddech, můžete si poslechnout náš koncert. Na vlnách Českého rozhlasu Ostrava, zítra, tzn. v úterý 21.10., ve 20.05 hod. V pořadu VZPOMÍNEJTE S NÁMI připravil hudební redaktor a umělecký vedoucí folkl. souboru Valašský vojvoda Zdeněk Tofel (a čerstvý padesátník - ještě jednou vše nejlepší, Zdenku!:-)) sestřih z živého rozhlasového přenosu, který ČrO zaznamenal 20.3.2003 ve studiu I. Českého rozhlasu v Ostravě.
 • A ještě jednou Ondráš - tentokrát v rádiu.../ I jeszcze raz Ondraszek, tym razem v radiu...

  Tuto sobotu v 16:05 a v repríze ve středu ve 20:05 v pravidelném pořadu Českého rozhlasu Ostrava Hudební kořeny (je možno poslechnout i na internetu) uslyšíte písně z reedice Do kamene tesané aneb Ondráš, zajímavé zkutečnosti kolem jejího vzniku i vzniku Ondrášova-Ondraszkowa. Na internetu si zítra můžete poslechnout i rozhovor pro radio WID (v polštině), který vznikl během výšlapu Ondrášovem ráno po křtu CD Do kamene tesané...
 • Sleva pro majitele původního CD Do kamene tesané aneb Ondráš

  Všichni vy, kteří vlastníte původní CD Do kamene tesané aneb Ondráš, můžete využít dvou nabídek, které jsme pro vás připravili. Ta první - když si na náš koncert přinesete své CDčko Do kamene tesané... - dostanete zdarma mapu Ondrášova, která je přibalena k reedici Do kamene tesané...Na booklet původního CD vám uděláme značku a mapa je vaše. Ta druhá - když si na náš koncert přinesete své CDčko Do kamene tesané... - dostanete slevu 50,- kč na reedici Do kamene tesané aneb ONDRÁŠ. Na Na booklet původního CD vám uděláme značku a reedici máte za 300,- kč místo původních 350,-. V praxi to bude vypadat tak, že po koncertě zajdete za Libuškou nebo Helenkou, protože ty mají na starosti pokoncertní prodej CD a nově i distribuci map majitelům původních "Ondrášů", ukážete své staré a podotýkám ORIGINÁLNÍ (!) CD a je to :-)
 • Juráš

  Píseň z reedice Do kamene tesané aneb ONDRÁŠ si můžete poslechnout tady -
 • Uffffff.....fotky z Maďarského tour

  To byla dřina je všechny zpracovat a seřadit. Ale je hotovo a připraveno k prohlížení :-)
 • Křest reedice Do kamene tesané aneb ONDRÁŠ

  Nemáme ve zvyku chválit si vlastní koncerty, ale ten na Grůni se fakt poved :-). Report, pár fotek a video najdete tady -
 • Dobré ráno s Ondrášem a T.K.& ORCH. na ČT2

  V pátek ráno si přivstaňte a zmáčkněte spoštěcí čudlik své televize :-). Od rána totiž budem na ČT2 zpívat, hrát a povídat na téma zbojník Ondráš, naše staronová deska Do kamene tesané aneb ONDRÁŠ, nový klip Juráš, přesharniční turistický projekt Ondrášovo - Ondraszkowo, atd...atp...Podle toho na co všechno příjde řeč. A navíc se do debaty můžete zapojit i vy pomocí novinky Dobrého rána - chatu. A my, na všechny vaše otázky, pokud nám to čas dovolí, rádi odpovíme :-).
 • Reedice CD Do kamene tesané aneb ONDRÁŠ...

  ...je HOTOVA! :-) Už teď si ji můžete objednávat na našich stránkách. A pozor! Po křtu (26.9.2008) bude její cena zvednuta na 350,- kč! Takže ode dneška do pátku máte všichni vy, kteří si ji objednáte, slevu 50,-kč! ;-))
 • Ondráš - Bin Ládin?

  "Ahoj Tome!
  Trošku nechápu tu Tvoji tvorbu postavenou na oslavě bandity. Vem si že za 100 let tady budou oslavné popěvky na takové lotry jako Bin Ladin, Kožený, Krejčíř, Železný... Bude se Ti to líbit? Například o Janošíkovi jsem se dočetl, že první koho okradl, byli jeho rodiče. Stejni lumpi byli i Robin Hood a jim podobni. Že okradali bohaté a rozdávali chudým? Co vemeš chudému? Někomu se zavděčit musíš. Byli to lumpi, kteří nerespektováli zákon. I když byl, jaký byl!! Pak se nedivme, že je dnešní svět takový jaký je. Veškeré snahy oslavovat bandity zlu jenom napomáhají. Už to vsobě nosím dlouho a potřebuju ventilovat.
  Tom z Blafu
  ps
  napsal jsem Ti to do vzkazu, ale nějak to nechtělo projít asi moc znaků"

  Tolik email, který měl být původně vzkazem do vzkazovníku. Tedy veřejným. Proto ho zveřejňuji a rovněž svou odpověď...
  V sekci "K věci"
 • A další fotečky...

  Ve Fotoalbu najdete fotky z našeho pobytu na sopotském festivalu SOPOT BARDS MEETING a v odkazu ještě pár vzpomínkových fotek Andrese Puttinga z letošní hvězdy mezi festivaly, na kterých jsme hráli - z festivalu ve estonském Viljandi...
 • Křest reedice CD Do kamene tesané aneb ONDRÁŠ se blíží...

  Vy všichni, kteří chcete mít jistotu, že se na křest dostanete (kapacita sálu je omezená) zamluvte si vstupenku s místenkou (stolová úprava) na adrese mastalirova@hotelgrun.cz a máte vystaráno;-). Vstupné je stanoveno na 170,- kč. Ale pozor, když si vstupenku nevyzvednete do 26.9. do 17:00, bude nemilosrdně prodána dalším zájemcům...Juknite na plakátek, uhlídáte, co všechno vás na křtu čeká...
 • Fotoalbum...

  Přidány fotogalerie Smržovka a Velké Karlovice...
 • CHalupa je hra!

  Včera byla dotočena posledí klapka dílu s pracovním názvem Korňa z televizního cyklu Chalupa je hra. A koho pak uvidíte stavět kamennou zeď? Inu, především pana domácího (Tomáš Kočko), ale také členy skupiny Silent Stream of Godless Elegy a v neposlední řadě kapelníka frýdecko-místecké formace Kajkery Toma Bobra Pyška. Muzikantská zeď zdaleka ještě není hotová (příležitost pro brigádníky a brigádnice;-)), ale už teď je krásná! :-)
  Takže pozor, 30.9., 17:30 na ČT1!
 • Velééééés, Veléééés....aneb jak jsme hráli Janu Pavlu II. ;-)

  Report (polsky) a pár fotek z koncertu v Andrychowie...
 • Koncert ve Frýdku - Místku!!!

  4. září v 17:00 odehrajeme koncert na podporu severní trasy obchvatu ve Frýdku - Místku. Helmut nebude mít radost...;-)
 • Rozhovor v maďarském rádiu :-)

  Krátký a veselý rozhovor v rádiu Szolnok během našeho maďarského turné -
 • Hroooomada fotek....

  Než zpracujeme fotky z natáčení klipu, z maďarského turné a ze Smržovky, kuknite do fotoalba na kvanta nových fotek ze Sweetsenfestu, Varšavy a turné po Estonsku :-)
 • Tak jsme doma....:-)

  Šťastně jsme se vrátili z turné po Maďarsku a ještě dnes, rovnou z Maďarska, jen s dvouhodinovou pauzou na spaní :-O, jsme odjeli natáčet náš nový klip do Moravského krasu. Doufáme, že to na nás nebude znát. Kruhy pod očima jsme zamaskovali...;-). Na fotečce zaparkovaný Volfík, nebo též Kočkobus:-D, ve vjezdu do rudického lomu :-) Fotky z natáčení budou v dohledné době....
 • Velkopavlovické vinobraní 29.8.2008...

  Na tomto svátku vína budete moci uslyšet Silent Stream of Godless Elegy + Tomáš Kočko + Libuška Černá + Helenka Macháčková + Presúzní sbor + Roman Veverka... To bude mazec! :-)
 • Ta naše povaha česká

  Poláci očima Čechů (aj Moravanů ;-)) a Češi očima Poláků. Něco málo řekl i Tomáš Kočko (za obsah neručí, bo neviděl sestříhanou verzi), ale kdo má zájem tak dnes na ČT 2 ve 20:00 premiéra, reprízy v pátek 8. srpna na ČT 2 ve 12:30 a v úterý 12. srpna na ČT 1 v 1:45.
 • Recenzja naszego koncertu w Warszawie 20.7.2008

  Recenze našeho koncertu ve Varšavě 20.7.2008 (polsky)
 • Etno-Fonograf - 29.07 2008, 21:00 h.

  Muzycznie folk polski z różnych regionów - Kapela Przemko, KZWW, Koziołki, Mikołaje, Kapela Ziele, Po Zagonach, Południca oraz szczypta folku morawskiego (Tomáš Kočko & ORCHESTR - nagrania live z 20.07 !!! ) i rosyjskiego (Ole Lukkoye)
  ------------------------------------------------------
  Polský folk z různých regionů a střípek folku moravského - nahrávka live z koncertu ve Varšavě z 20.7.
 • Včerejší županová párty ve Viljandi na hotelu...:-)

  Je třeba se odreagovat a posilnit na následný koncert! ;-) Klikni na obrázek...
 • Ondráš ožívá i na internetu...

  Článek z Lidových novin
 • Fotky z Ustroně

  Zdravíme z Tallinnu:-)
 • Fotky z Ustroně II.

  Zdravíme konkrétně z ambasády ČR! :-)
 • Proč nesmíme hrát ve Frýdku – Místku (aneb v čem má prsty Helmut)

  Přesněji – včera mi bylo na Sweetsenfestu sděleno, že hrát nesmíme na žádné akci pořádané, nebo podporované statutárním městem Frýdek – Místek (a který z pořadatelů kulturních akcí ve F-M si může dovolit nemít podporu města?) takže ten zákaz nemíří přímo na nás, ale na organizátory kulturních akcí ve F-M. Ve výsledku je to ale stejné – nesmíme hrát ve F-M.
  Už na včerejším Sweetsenfestu mě organizátoři požádali, jestli bych se mohl na jevišti radši zdržet komentářů k městskému obchvatu. Že by rádi, kdyby Sweetsenfest byl i další roky. Že už teď museli odolávat tlaku vedení města, které chtělo naše vystoupení na tomto festivalu zrušit, po té co jsem si před 14ti dny dovolil na folklórním festivalu ve Frýdku – Místku mezi písněmi říct, co si myslím o plánované trase obchvatu našeho města…
 • Foto z festivalu Za vodou

  v Děhylově :
 • Do kamene tesané aneb ONDRÁŠ

  Protože se neustále množí dotazy jak to bude s reedicí Do kamene tesané...tedy vězte že: reedice bude slavnostně pokřtěna na hotelu Grůň v Mostech u Jablunkova 26.září 2008 v 19:00. Protože se tento hotel připojil k projektu Ondrášovo (mj. 19.července řezbářské sympozium na téma legenda zbojníka Ondráše http://www.hotelgrun.cz/_soubory/grun_ds3.jpg), už teď vám můžu slíbit, že budou k snědku ondrášovské speciality - ondrášovské menu, skvělý koncert samozřejmě ;-) a na druhý den ráno organizujeme výšlap po Ondrášovu za stávajícími zastaveními ondrášovské stezky. Reedice pak bude obsahovat remasterované písničky + 4 písničky navíc jako bonus, speciální mapu Ondrášova a možná, když se to stihne, tam vměstnáme i videoklip, který se má točit na píseň Juráš (jedna z oněch bonusovek). Myslím, že se máte na co těšit, tož si udělejte čas ;-).
 • Jak jsme hráli na Zlaté Praze...

  Záznam ze zahajovacího koncertu mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha
  mužete shlédnout ve
 • Kočkova socha vedle Radegasta? :-))))

  Co všechno člověk nenajde na netu...
 • Červencová hraní - přidána

  Chybí pár rozjednaných hraní v zahraničí, ale ty se do prázdnin vyvrbí...:-)
 • Rusko nakonec nevyšlo...

  Problém se vyskytl nikoli na ruské ambasádě, ale na straně pořádající agentury. Nebyla schopna zajistit, že naše nástroje bezpečně dorazí tam i zpět. A to si lajznout nemůžem. Bez zubní pasty a pyžama bychom to dali, ale bez nástrojů...?
 • Do Ruskáááááá!

  No, přátelé, držte nám palce. Jestli se uráčí ruské ambasádě udělit nám víza, poletíme po Zlaté Praze do ruské Ufy ukázat našim slovanským bratrům jak na Moravě robíme muziku :-).
 • Nahráváme bonusy k CD Do kamene tesané aneb ONDRÁŠ...

  Protože se chystá reedice CD Do kamene tesané..., které je vyprodáno a dolis není možný (neb se někam stratily filmy s grafikou), přišlo Indies s nápadem udělat reedici v novém kabátě (v digipacku) a s bonusy (čtyři písničky navíc). Takže - ZDRAVÍME ZE STUDIA! :-) Právě teď...
 • Fotky z Českého dne ve Varšavě

  fotili Ewa i Grzegorz Najarovi.
 • DVD Těšínské niebo

  je na světě! Po čtyřech letech existence tohoto představení si jeho atmosféru (i když nejlepší je to samozřejmě naživo;-)) můžete vychutnat aj doma...
 • Z metalových luhů a hájů:

  "...zlatý hřeb však přišel až s přídavkem, kdy zazněla Kočkova překrásná písnička „Pohanská“. Sál při ní naplnila opravdu mystická atmosféra, čas se na pět minut zastavil a Orlovňa byla na okamžik svým vlastním světem uprostřed velké modré planety..." Fajné, ne? :-)
 • 1. máj jsme tradičně

  prožili v přepěkné Olomouci na EDO a večer jsme si užili v Těšíně na festivalu Kino na hranici. A zatím co z Olomouce fotky nemáme, z Těšína už ano :-)
 • Investigativní rozhovor...

  pořízený přímo v přestávce koncertu v Mostech.
 • Foto z Mostů u Jablunkova

  koncert na hotelu Grůň
 • Foto z koncertu

  v Novém Jičíně...
 • Kupa, ale doslova KUPA/Góra, na prawdę cała GÓRA

  nových aj staronových fotek ve Fotoalbu. Kompletní Irsko, Francie, Hukvaldy s Nohavicou, Rock for people, Sweetsen fest, Warszawa, Nový Jičín 2003, křty Poploru v Praze a Do tanca v Brně,.....atd...atd.... A to všechno díky Helence, která mě k tomu dokopala...;-)
 • Pozor změna - koncert v Novém Jičíně

  začne až v 20:00...
 • Kouzelná píšťalka v Praze

  Divadelní představení v režii a s hudbou Tomáše Kočka 'Kouzelná píšťalka aneb Kutululů z Beskyd dolů' budete moci navštívit 11.5.2008 v Divadle V Dlouhé. Představení je pro děti - malé i velké ;-).
 • Noc s Andělem

  Dnes večer na ČT 2 v rámci Noci s Andělem proběhne předávání žánrových Andělů za rok 2007. Budeme u toho. Tož sa kuknite ;-).
 • Drzewo zycia - Pronikání

  Fotky z Opalenice
  -----------------------
  Fotki z Opalenicy
 • Fotky...

  Olomoucký koncert v U klubu ve fotografiích Petra Šindela najdete zde...
 • Ohlasy na naše polské turné s projektem Drzewo zycia - Pronikání

  vystoupení ve Varšavě....
  --------------------------------------
  impreza v Warszawie
 • Ohlasy na naše polské turné s projektem Drzewo zycia - Pronikání

  ...a pár foteček najdete v odkazu...
  ------------------------------------------------
  i kilka zdjęć znajdziecie tutaj...
 • Ondrášovo - Ondraszkowo

  Včerejším dnem, za účasti R. Putzlacher a T. Kočka v roli expertů a zpracovatelů vyhledávací studie, byla ukončena první fáze turistického projektu Onrášovo-Ondraszkowo. V krajině Těšínského Slezska - na obou stranách hranice - byly umístěny tabule s popisem míst, které jsou spojeny s legendou o zbojníku Ondrášovi a byl spuštěn web s adresami www.ondrasovo.eu a www.ondraszkowo.eu
 • Drzewo zycia - Pronikání...

  27.2.2008 bude mít ve Varšavě premiéru společný básnicko-hudební, moravsko-polský projekt Drzewo zycia - Pronikání (Strom života - Pronikání). Verše Moniky Anny Gasiorek a texty Tomáše Kočka ve vzájemném prolnutí s hudebním doprovodem ORCHESTRu.
  -------------------------------------------------
  W dniu 27.02.08 w Warszawie będzie mieć miejsce premiera wspólnego poetycko - muzycznego , polsko - morawskiego projektu Pt. " Drzewo Życia - Pronikani " ( Strom života - Pronikání ) . Wiersze Moniki A.Gąsiorek i teksty Tomasa Kocki we wzajemnym przenikaniu z muzycznym towarzyszeniem Orkiestry .
 • Co dělá T.K.& ORCHESTR v lednu, kdy nekoncertují? / Co robi T.K. & ORCHESTR w styczniu, kiedy nie koncertuje?

  Helenka i Libuška se mají zkouškové období, Libušce začala plesová sezóna - víkend co víkend zpívá a zpívá, Helenka připravuje muzikoterapeutický projekt, Méďa hraje a zkouší se svou kmenovou kapelou BG styl, Tfaroch zkouší a hraje s Brněnskou filharmonií a Tom vymýšlí muziku pro Švandovo divadlo a Jarka Nohavicu. Naživo nás v tomto roce poprvé uslyšíte v Olomouci v U klubu a nedočkavci v Ostravě, kde doprovázíme malé zpěváčky - finalisty soutěže Porubský skřivánek 7.2. :-)
  -----------------------------------
  Helenka i Libuszka mają sesję egzaminacyjną; Libuszka co weekend śpiewa na sezonowych zabawach, Helenka przygotowuje projekt muzykoterapeutyczny; Med' ma próby ze swoją kapelą BG styl; Tfaroch ma próby w Brneńskiej Filharmonii; Tom zaś pracuje nad muzyką do przedstawienia w praskim teatrze Švandovo, a także nad utworami dla Jarka Nohavicy. W tym roku pierwszy raz będziecie mogli nas usłyszeć w Ołomuńcu w U klubu, a niecierpliwych zapraszamy do Ostrawy, gdzie 7.2. będziemy towarzyszyć małym piosenkarzom – finalistom konkursu Porubský skřivánek.
 • Foto z ostravského koncertu v Templu

  Stručné info a několik fotek z našeho vánočního koncertu v ostravském klubu Templ ...
 • Búrajú starú pec...

  Milovníci poezie valašského básníka Ladislava Nezdařila se mohou těšit na vzpomínkový pořad České televize z cyklu Náš venkov - Búrajú starú pec...Premiéra 8.12. Viz. Koncerty.
  ------------------------------------------
  Miłośników poezji Ladislava Nezdarila z pewnością ucieszy retransmisja dokumentu o nim w cyklu Nasz Venkov w Telewizji Czeskiej - Premiera 8.12, zob. Koncerty
 • Warszawa

  I jest koncert w Warszawie! :-)
  6.12. 2007 klub Pracownia.
 • Akordy k Srbské...

  Sliby se mají plnit nejen o Vánocích, takže slibované akordy k písničce Srbská najdete ve Zpěvníku.
 • Koncerty na prosinec/ Koncerty na grudzień

  Přidány! :-)
  ----------------
  Są! :-)
 • Fotoalbum

  Přibyla další várka fotek (Cimburk, Prysk 2005 a 2007).
  ------------------------------------------------------------------
  Są nowe zdjecia (Cimburk, Prysk 2005 a 2007).
 • Do rzeczy

  I jedna wiadomość dla naszych polskich fanów - polska wersja sekcji "K věci" (Do rzeczy) będzie sukcesywnie uzupełniana polskimi tłumaczeniami zawartych w niej tekstów. Pierwsze będzie "Drzewo Życia". :-)
 • Kutululú z Beskyd dolú.../Turlu-turlu z Beskidów do doliny

  Kouzelnou píšťalku (hudba, režie a úprava Tomáš Kočko) máte možnost vidět i u nás na severu tuto sobotu 10.11.2007 v rámci 7.FESTIVALU DIVADEL MORAVY A SLEZSKA v Českém Těšíně.
  -----------------------------------------------------------
  Magiczna piszczałka (muzyka, reżyseria i adaptacja Tomáš Kočko) możecie zobaczyć i u nas na północy w tą sobotę 10.11.2007 w ramach 7. FESTIWALU TEATRÓW MORAWY I ŚLĄSKA w Czeskim Cieszynie.
 • Kutululú z Beskyd dolú...

  Kouzelná píšťalka (hudba, režie a úprava Tomáš Kočko) bude k vidění tuto sobotu 10.11. v 10:00 na 7.FESTIVALU DIVADEL MORAVY A SLEZSKA v Českém Těšíně.
 • MP3 přehrávač přímo na našich stránkách! / MP3 prosto z naszej strony!

  Náš webmaster máknul a připravil pro vás jednoduchý přehrávač, pomocí kterého si pohodlně přehrajete veškeré mp3 ukázky z našich alb. Jednu za druhou nebo na přeskáčku...jak je libo. Klikněte v menu na MP3. :-)
  ---------------------------------------------------------
  Nasz webmaster przygotował dla was proste narzędzie, przy pomocy którego możecie wygodnie słuchać wszelkich mp3 fragmentów piosenek z naszych albumów. Jeden za drugim czy nie po kolei... jak wolicie. Kliknijcie w menu na MP3. :-)
 • Nový web !!! / Nowa strona!!!

  Naši milí, to na co teď koukáte je nová podoba našich webových stránek.
  Klikejte, surfujte a pište, jak se vám líbí a co vám na nich eventuelně chybí.
  S technickými záležitostmi se můžete obracet přímo na webmastera - viz. Kontakt - Vzkazy pro Tomáše Kočka a členy....
  ------------------------------------------------------------
  Nasi mili, to, na co teraz patrzycie, to nowa wersja naszej strony. Klikajcie, surfujcie i piszcie, co się wam podoba, a czego ewentualnie brakuje. Ze sprawami technicznymi piszcie do webmastera – zakładka Kontakt – Żeby napisać do Tomáša Kočki i członków zespołu...
  Tuto sobotu kuknite na Noc s Andělem. Bude tam SSOGE naživo, kteří jsou v mé produkční péči a navíc hostovali na naší desce Poplór. A jestli se cestou z Českého Krumlova nevysekám, objevím se tam taky...;-)
 • Kouzelná píšťalka / Magiczna piszczałka

  21.9.2007 v 17:00, divadlo Radost Brno, premiéra pohádky Kouzelná píšťalka aneb Kutululů z Beskyd dolů. Režie, hudba a úprava Tomáš Kočko...;-)
  --------------------------------------------------------------------------------------
  21.9.2007 o 17:00, w teatrze Radost Brno, premiera baśni Magiczna piszczałka albo turlu-turlu z Beskidów do doliny. Reżyseria, muzyka i adaptacja Tomáš Kočko...;-)
  ...a nějaké ty fotečky z Irska, ROCK FOR PEOPLE a oslav letního Slunovratu najdete...
  15.9. se vysílá ve 20,00 na ČT 2 Těšínské niebo. Tož, kdo jste jej ešče neviděli, máte možnost. A kdo jste už viděli, můžete srovnat pohled Váš a pohled kamery....
  Fotky z koncertu na Hukvaldech
  Pozor, dnes hrajeme v Olomouci už v 16:00!
  A ten sám koncert pro nemoc odebrán...(Soláň 25.8.2007)
  Přidán koncert na Soláni 25.8.2007. v přívětivém prostředí Zvoničky.
  Fran Směja - opomíjený básník ze Slezska: 6.8 a 9.8 po půlnoci na ČT 2...
  Ve čtvrtek 2.8. budeme hrát v Dobrém ránu z Moravy a Slezska a povídat o frýdecko-místecku a jeho nejznámjší legendě - zbojníku Ondrášovi....