1640964426.svg

Aktuálně

  Pokud vám unikl živý koncert z rádia STUDENT, můžete si zahlasovat a ovlivnit tak odvysílání jeho reprízy v lednu...
  V sekci Fotogalerie nové fotky.
  V sekci K věci - velmi zajímavý článek o hudbě a jejím místě v současném světě. Možná trochu delší a složitější, ale stojí za to :-).
  Report z našeho pražského koncertu v Deltě.
  Hraní ve Frenštátě p. R. potvrzeno :-)
  V Sekci K VĚCI pár nových článků o Moravě, další na cestě ;-)
  Stále je možno popohnat náš klip k prvnímum kmístu ;-). Stále zůstává ve hře TV pořadu Na moll...:-)
  A náš klip opět skončil v hitparádě Na moll na krásném 2. místě :-).
  Ode dneška si u nás můžete objednávat CD Ostrovy - viz. Diskografie. Jde o sampler, na kterém najdete, kromě dalších zajímavých písní, náš Beltine, Svatojan a skladbu Po valašsky - aneb variace na karpatské téma, kterou hrajeme společně s irskými Sliotar.
  Protože se množí otázky ohledně našeho hraní v Brně, uvedu pár věcí na pravou míru: koncert v rádiu Student je sice veřejný, ale kapacita studia je omezená. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli pro jistý způsob selekce. V podstatě - kdo dřív napíše, toho pozveme :-). Nebude to koncert standartní, budeme hrát unplugged, jednotlivé bloky písní budou prokládány rozhovory s námi (bude přítomen moderátor r. Student), možná - co já vím - dojde i na otázky z publika, vše se bude vysílat do brněnského éteru, takže čím lepší atmosféra ve studiu, tím lépe se nám bude hrát a tím líp si to užijete vy, kteří budete ve studiu přímo s námi, i vy, kteří koncert budete poslouchat z radiopříjmačů...Nuže vy, kteří máte zájem "být u toho", napište na tkocko@post.cz a my se vám ozveme :-)
  Aktuální rozhovor s Tomášem z časopisu Harmonie v nezkrácené verzi na stránkách www.world-music.cz
  8.11. proběhne v Českém Těšíně v rámci festivalu divadel Moravy a Slezska jedno z posledních představení muzikálu Ondraszek - pan Lysej góry. Tož, neváhejte a udělejte si výlet do Těšína :-).
  Pozor-koncert v Kunčicích byl posunut na 19:30...
  Chcete-li si přečíst rozhovor Lukáše Pokorného s Tomášem Kočkem, ve kterém si mimo jiné dozvíte i to, jak Tomáš vnímal natáčení svého posledního videoklipu, prolistujte si webový magazín FOLKtime na adrese www.folktime.cz (článek vyšel 13.10.2005).
  Nuže, jak už jsem avízoval ve vzkazovníku - 21.října nás můžete slyšet unplugged na komorním koncertu pro Vlastenecký klub. Nebude to na Ostravici, ale v Kunčicích pod Ondřejníkem. Tož, jestli si chcete udělat výlet s kulturní vložkou ;-)) ozvěte se Petrovi Tryščukovi na mail petr@v-klub.cz. Nějaká místečka jsou ještě k mání...:-)
  Druhé místo! :-) Náš videoklip obsadil v televizním pořadu Na moll druhou pozici :-) , DÍKY, a tak v klání videoklipů zůstává. I nadále tak pro něj můžete hlasovat. Jak? viz. odkaz
  Náš klip Ti koberšti synci je stále ve hře! Tou hrou je televizní hitparáda klipů na Dobrém ránu z Moravy a Slezska. Tož neváhejte a hlasujte! :-))))
  V sekci Fotoalbum přibyly nové (staré) ;-) fotky. Postupně budou přibývat další a další - stále aktuálnější - bo Janek webmaster si udělal čas a sed na to ! :-))
  Díky i za dnešní hlasování do Dobrého rána. Opět jsme to vyhráli! :-)))
  Tak počínaje dnešním dnem, můžete hlasovat do Dobrého rána z Moravy a Slezska, neb právě tam běží každý den náš nový videoklip ke Koberskym synkum. A z nepotvrzených zdrojů se mi doneslo, že dnes vyhrál právě náš videoklip! Díky a jen tak dál! :-)))))
  Protože se množí dotazy, jak že je to s naším pražským koncertem v Rock café, tož jsem si na to posvítil...A zjistil jsem, že je celý koupený ČVUT...čili neveřejný. Moc se omlouvám, ale tato skutečnost mi jaksi unikla... A tak jsem vysadil do sekce KONCERTY náš další pražský koncert, který se uskuteční hned následující měsíc v klubu DELTA. Tož dondite :-).
  Tak jsme včera v Kobeřicách oficiálně pustili do světa náš nový videoklip a vy, kteří jste tam nebyli si jej můžete skouknout na internetu, anebo přímo na ČT2 v hitparádě pořadu Na moll, premiérově v pondělí 12. 9. 2005.
  Pozor, na Střekově hrajeme o kousek dříve! Začínáme už v 16:50 - hned po kapele Buty :-)
  Máte-li chuť vidět příběh zbojníka Ondráše ve formě muzikálu s našimi písničkami na divadelních prknech, přijeďte do divadla do Českého Těšína 15.9.
  Pozor,dnes v noci hrajeme v Noci s Andělem ČT 2 22:20 (sestřih).
  V sekci Koncerty, nová aktuální slyšení :-)
  Pozor! Vy všichni, kteří jste se na nás chystali do Borotína - fesťák byl zrušen...bohužel.
  A vy, kteří si chcete připomenout pohodovou atmosféru Sweetsenfestu (video ze sobotních koncertů - aj z našeho tím pádem;-)) klikněte si
  Režisér Tomáš Hubáček dnes dokončil střih klipu k písni Ti koberští synci. Výsledek čekejte do konce července...
  Zítra (tedy v pondělí 20.6.2005) bude od 20:30 rádio Akropolis vysílat hodinový rozhovor s Tomášem, samosebou prokládaný písněmi v podání ORCHESTRu.
  POZOR! Změna času a dne hraní na festivalu SWEETSENFEST!!! Hrajeme v sobotu (nikoli v pátek)...viz.Koncerty
  Další mp3 ukázky - tentokrát album Do tanca! :-)
  A protože náš webmaster Janek nelení, můžete si poslechnout ukázky našich písniček v mp3. Zatím tedy ze Sadného zrna a Hodovnice, ale další na cestě...:-)
  A další várka not umístěna...:-)
  Nedávno jsem dostal dotaz od jednoho z našich polských fanoušků, jestli ta soška v úvodu našich stránek je Veles...Ano je, tak jak jej vidí výtvarník, jež se podílel na klipu k písni Tanečnica. Pro vás, kteří byste rádi o tomto staroslovanském bohu rádi věděli něco blíže je tento odkaz -
  A tramtará!!! Dobrá zpráva pro všechny notychtivce :-). Ode dneška láduji na naše stránky noty k některým houslovým a flétnovým sólům z našich písniček. Jukněte do zpěvníku...
  Šance pro zájemce o post housle a viola v ORCHESTRu: máte-li rádi naši muziku, máte-li zkušenost s folklórem, vítána konzervatoř (housle nebo viola), bydlíte-li na Moravě nebo ve Slezsku, ozvěte se na tkocko@post.cz :-)
  Od dnešního dne můžete hlasovat pro náš klip TANEČNICA, který běží na ČT v regionální hitparádě Dobrého rána - každé ráno:-).HLASUJTE SMSkou: HIT RANO 4 JMENO PRIJMENI MESTO, na číslo 900 11 04, cena sms 4 Kč vč.DPH...:-)
  V souvislosti s připravovaným divadelním představení Ondráš, pán Lysé hory (na kterém se s Orchestrem podílíme) byly spuštěny polsko-české www. stránky o přípravě tohoto projektu, jeho realizátorech a o Ondrášovi a legendě o něm vůbec...
  Mám radost a tak se chci podělit: projekt doom metalové kapely Silent Stream Of Godless Elegy, CM Radošov a mojí maličkosti Relic Dances právě včera získal cenu Akademie pop. hudby ANDĚL 2004 za Hard & Heavy!!!! :-))))
  Dříve než vyjde nová deska, dvě nové (jedna až z Francie) pěkňučké recenze na CD Do tanca! V sekci Napsali o nás.
  3.místo!!!:-))) Díky, že jste hlasovali. A jestli máte chuť, tož můžete hlasovat znova ;-).
  A jak dopadla TANEČNICA v hitparádě klipů pořadu Na moll? Tož, podle toho jak jste hlasovali ;-)). Kukněte na TV tento týden (viz. Koncerty).
  Píseň Tanečnica má další šanci - může být nominována na Anděla. Stačí on-line zahlasovat !!!Tož? ;-)
  Na této adrese najdete veškeré recenze k cd Silent Stream Of Godless Elegy - Relic Dances
  Rok 2004 je za námi a tak možná nebude na škodu se ohlédnout. Byl pro nás docela nabitý událostmi, které seřazené za sebou vypadají zajímavě:
  Nominace na cenu Anděl 2003 v kategorii word music za album Do tanca!(spolu s Guločar a Marcipánem). Nominace redaktorů časopisu Rock & Pop na cenu UŠÁK roku 2003 ve dvou kategoriích: v kategorii Folk & World music nás spolu s kapelami Dún an Doras a Gothart nominoval šéfredaktor Tomáš S. Polívka (s odůvodněním, že jsme přirození a autentičtí), spolu s Jarkem Nohavicou a Vlastou Redlem nás nominovala Karolína Cebrovská, s Jiřím Schmitzrem a Maracou nás nominoval Pavel Zelinka (za hudební výlet z Beskyd až na konec světa a zpět), jako jediné nás nominoval Jaroslav Špulák a v kategorii Ušák roku (hudební osobnost bez rozdílu žánrů) pak Michal Husák (za to, že prý mám za ušima;)). Hlasováním čtenářů jsme pak byli nominováni spolu s Jarkem Nohavicou a Zuzanou Navarovou v kategorii Folk a World music. Nakonec z toho bylo pěkné třetí místo :-)!
  Časopis TRIPS vyhlásil anketu MUZIKA 2003 kde naše album Do tanca! získalo první příčku v kategorii domácí album (před deskami OTK, Houpacího koně, MCH Bandu a Radúzy) a kategorii domácí zpěvák opět první příčka (před Štepánem Dokoupilem - Kulturní úderka, Miroslavem Wanekem - Už jsme doma, Jardou Svobodou - Traband a Pepou Pondělíkem - Radost. Odehráli jsme 70 koncertů u nás a v Polsku, z toho tři společně s Irskou kapelou Sliotar.
  Podíleli jsme se na vzniku divadelního představení Těšínské niebo (písně J. Nohavici v mých aranžích) a následně na vzniku CD Těšínské niebo a rovněž spolupráce s moravskou doometalovou kapelou Silent Stream Of Godless Elegy a cimbálovou muzikou CM Radošov přineslo své plody v podobě skvělého CD Relic Dances.Tož, vzhůru do nového roku! :-)
  V úterý 4. ledna 2005 ve 21:55 na ČT 2 bude vysílán nový hudební magazín České televize Na moll aneb Písničky od Bolka. Vy, naši fanoušci, se společně s námi přesvědčíte, zda vaše hlasy stačily videoklipu Tanečnica k postupu do dalšího kola hitparády, a případně můžete hlasovat znovu.